Gminny Ośrodek Kultury
w Tucznie
25 mar 2020

W czasie wolnym po zajęciach lekcyjnych Waszych pociech polecamy dla Was i Waszych rodzin zajęcia warsztatowe :)

Was również prosimy ZOSTAŃCIE W DOMU! Siedzenie w domu nie musi być nudne :)

#tucznozostajewdomu #zostanwdomu #kulturaonline #goktucznopoleca #kreatywnezaciszedomowe

Dziś przypominamy zabawę, która doskonale sprawdza się w domowym zaciszu. Doceniana przez dzieci w każdym wieku 👶🏻🧒🏻👧🏻 i szerokie grono rodziców👩‍🦰🧔🏻👱🏻‍♀️👨🏻.

Kolorowy🌈 ryż🍚:
🌪️ jest prosty w przygotowaniu,
🖐️stymuluje receptory na dłoniach,
💚 działa uspokajająco i relaksuje,
💥 zajmuje dziecko na "dłuższą chwilę",
💫 to czysta 🧹 zabawa, która...
...sprawia mnóstwo radości!🌟

Do tej zabawy potrzebne są jedynie:
✔️ ryż - podejrzewam, że masz go trochę w domu,
✔️ krepina/bibuła, jeśli jesteś Rodzicem, jest prawdopodnym, że posiadasz ktorąś z ww.
✔️ barwniki spożywcze,
✔️ przybory kuchenne,
✔️ karton/kuwetę lub inny pojemnik.

1. Wodę barwisz krepiną/bibułą lub barwnikiem spożywczym.
2. Wsypujesz ryż do kolorowej wody i zostawiamy na 10-15 min,
3. Odcedzasz ryż i rozsypujesz do wyschnięcia (możesz przyspieszyć ten etap przy użyciu suszarki do włosów).
4. Suchy ryż przesyp do dedykowanego zabawie pojemnika i daj się Dziecku pobawić...👌

Dobrej dnia❗😉
💚💙💛💜

W kolejnych dniach podrzucimy Ci kolejne pomysły, jak organizować wartosciowy czas dziecku - bez wychodzenia z domu. 🏠