herb

Gminny Ośrodek Kultury
w Tucznie

#Będziedobrze to słowa, które przewijają się codziennie na różnych portalach. Dziś już wiemy, że jest lepiej! :)

Jeśli wciąż mało Wam inspiracji polecamy różne ciekawostki językowe :) wystarczy kliknąć w link poniżej i zatracić się na chwilę w czymś, co okazuje się być ciekawie-rzeczywiste 

Link

 

Polecamy cykl spotkań online pt. "wszystko o mikrobach", który szczególnie przypadnie do gustu osobom głodnym wiedzy. Specjalnie dla Was Centrum Nauki Kopernika tłumaczy różne zagadnienia ze świata wirusów. Kliknij w link poniżej i bądź przygotowany do życia w dzisiejszym świecie 

link

 

Tęskniliście za koncertami pod gwiazdami? A może ich jeszcze nie znacie? Powracają w nowej formie – online. W każdy piątek o 19.00 czeka Was niezwykła podróż w świat muzyki i gwiazdozbiorów. Wystarczy zaprosić Centrum Nauki Kopernika do swoich laptopów, tabletów czy smartfonów!

"Każdy koncert to unikatowe połączenie wykonywanej na żywo muzyki z wizualizacjami kosmosu, wyświetlanymi w Planetarium. Odwiedzamy gwiazdy, planety i inne ciała niebieskie, poznając odległe zakątki Wszechświata. To zarówno przeżycia artystyczne, jak i refleksja na temat naszego miejsca we Wszechświecie.

Zapraszamy od 29 maja do 3 lipca od godziny 19:00."

Pierwszy KONCERT odbędzie się już
29 maja 2020 r., godz. 19.00
Koncert pod gwiazdami: Maria Gabyś-Heyke

Maria Ludwika Gabryś-Heyke – pianistka wyróżniająca się szerokimi zainteresowaniami muzycznymi oraz umiejętnością gry na fortepianie współczesnym, mozartowskim Hammerklavier oraz romantycznym pianoforte. Absolwentka i profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Koncertowała na calym świecie. Najważniejsze nagrody: I nagroda na konkursie L. v. Beethovena w Hradec (Czechy), I nagroda na konkursie Edwin Fischer Wettbewerb w Luzern (Szwajcaria), I nagroda na konkursie na instrumentach historycznych Chopin Golden Ring w Słowenii.
www.mariagabrys.eu

Program: Fryderyk Chopin

Nokturny: b-moll op. 9 nr 1, Es-dur op. 9 nr 2, Es -dur op. 55 nr 2
Walce: h-moll op. posth., Des-dur op. posth., a-moll op. posth.
Preludium Des-dur op.28 nr 15
Mazurki: cis-moll op. 6 nr 2, cis-moll op. 30 nr 4
Fantaisie-Impromptu cis-moll op. 66

link

 

Polecamy udać się na wirtualny spacer po Muzeum Okręgowym w Sandomierzu i poznać jedno z wielu magicznych miejsc tego miasta 

link

 

Kochane MAMY!

Z okazji waszego święta polecamy cykl skierowany specjalnie dla Was :)

"W wieczornym cyklu przedstawimy Wam nagranie Artrio – zespołu współpracującego z Narodowym Forum Muzyki. Przyjaźń, miłość do muzyki, chęć spełniania marzeń – te ważne elementy zainspirowały trzy przyjaciółki do stworzenia czegoś wyjątkowego. Wszystkie artystki mają wieloletnie doświadczenia w orkiestrach, zespołach kameralnych, w grze solowej oraz w pracy z uczniami i studentami. Na co dzień są związane z NFM Filharmonią Wrocławską i Akademią Muzyczną im. K. Lipińskiego oraz Ogólnokształcącą Szkołą Muzyczną we Wrocławiu. W zespole kameralnym przekazują wrażliwość i indywidualność każdej z instrumentalistek."

Zachęcamy do wysłuchania, życzymy DUŻO ZDROWIA i dobrego wieczoru! 

 

link

 

„Jak lwa wołanie...” - wieczór poświęcony twórczości Abrahama Suckewera (1913-2010), w przekładach Jerzego Ficowskiego, Arnolda Słuckiego, Jana Goślickiego, Adama Ważyka, Michała Friedmana, Marka Tuszewickiego, Krzysztofa Czyżewskiego, Moniki Adamczyk-Garbowskiej, Joanny Lisek, Anny Rozenfeld.

W tym roku przypada 10 rocznica śmierci jednego z najwybitniejszych poetów żydowskich, którego cechuje własny, nowatorski styl i twórcze podejście do języka. Suckewer jest określany mianem „żydowskiego Miłosza”, jego twórczością zachwycał się Julian Tuwim. Utwory Suckewera zdobyły uznanie innych poetów i pisarzy. Icze Goldberg pisał o nim: „Suckewer jest podsumowaniem żydowskiej poezji, która przyszła przed nim, i wszystkich dzieci jutra, które po nim będą pisały wiersze po żydowsku.”

Zachęcamy do wzięcia udziału online :) 27 maja – środa – 20.00 - Rodzynki z migdałami. Antologia poezji ludowej Żydów polskich w przekładach Jerzego Ficowskiego, cz. 2.

Reżyseria: Anna Rozenfeld
Muzyka: Marcin Adamczyk

Występują: Sylwia Najah, Anna Rozenfeld, Barbara Szeliga, Jerzy Walczak, Piotr Wiszniowski

link