Ińskie Lata - pokaz filmu i spotkanie z Kahą Hoffmann

Utworzono dnia 12.04.2024

IŃSKIE LATA - GDZIE GWIAZDY REZYGNUJĄ Z BLASKU
reż. Kaha Hoffmann, prod. 2023, 79 min.

Serdecznie zapraszamy do naszej kameralnej sali filmowej na pokaz filmu "Ińskie Lata" i spotkanie z jego autorką Kahą Hoffmann.

WSTĘP WOLNY!

Wszystko ma swój początek, nawet Ińskie Lato Filmowe kiedyś odbyło się po raz pierwszy... W zeszłym roku odbyła się jego 50. edycja a jubileuszowym prezentem jest imponująca dawka wspomnień przywołanych filmem dokumentalnym wyreżyserowanym przez jego wielbicielkę i wieloletnią bywalczynię. Widzowie udają się w podróż na osi czasu, gdzie spotykają licznych
gości, uczestników oraz organizatorów festiwalu. Opowiedziane przez nich historie pokazują czym był i jest festiwal w ich życiu. Dzielą się swoimi refleksjami, opowiadają anegdoty a nawet zdradzają swoje wyobrażenia o Ińskim Lecie Filmowym na następne lata.
Warto posłuchać wypowiedzi aktorów i twórców, dla których istotnym wydaje się fakt, że festiwal w Ińsku - na przekór tradycji - nie oferuje spaceru po czerwonym dywanie.
Dowiadujemy się, co jest dla nich cenne, że chcą tu przyjechać ponownie.
Katarzynie Hoffmann nie tylko udało się - z benedyktyńską wręcz dyscypliną - zebrać i przedstawić fakty, udało się jej jeszcze coś ważnego, a mianowicie zbliżyć swoim czułym okiem do tego, co nieuchwytne, pokazać, co jest spoiwem festiwalowej społeczności.
Dokument pokazuje, że festiwal w Ińsku jest nie tylko sumą obejrzanych filmów. Zbiorowe projekcje są główną, lecz nie jedyną częścią jego magii...


O reżyserce:
Kaha Hoffmann ma ponad 25 lat doświadczenia pracy w telewizji i w filmie - od montażysty newsów do scenarzysty i reżysera filmu dokumentalnego, z którym zadebiutowała w sierpniu zeszłego roku.
Była związana z największymi firmami produkującymi duże formaty dla telewizji. Kaha jest autorką dwóch książek, prowadzi warsztaty filmowe, podczas których tworzy filmy z młodzieżą, które następnie biorą udział w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Ińsku "Young Hearts Film Festiwal - dozwolone do lat 18."
Kaha pochodzi z Poznania, gdzie zaczęła realizować marzenia filmowca jako montażystka w lokalnej telewizji, jednocześnie kończąc studia na kierunku historia. Od ponad 30 lat jest stałym uczestnikiem Ińskiego Lata Filmowego, a w maju 2022 roku porzuciła Warszawę, gdzie mieszkała ponad 20 lat i przeprowadziła się z dziećmi na stałe do Ińska.
Tworząc film "Ińskie lata - gdzie gwiazdy rezygnują z blasku" spełniła swoje wielkie marzenie.


***********************
"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja pn. Miejsca Aktywności Społecznej mająca na celu promowanie obszaru objętego LSR partnerów projektu oraz stworzenie warunków do integracji i aktywizacji mieszkańców na obszarze działania Stowarzyszenia LGD „Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim” oraz Stowarzyszenia Lider Powiatu Goleniowskiego poprzez utworzenie Miejsc Aktywności Społecznej współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.