Spektakl Teatralny - Wariaci - Witkacy 25.11.2023

Utworzono dnia 16.11.2023

 

Witkacy- WARIACI - Witkacy
spektakl z muzyką na żywo
reżyseria: Aleksandra Skorupa
muzyka, wariat muzyczny : Grzegorz Kaźmierski
plakat: Jakub Słowik
foto: Małgorzata Kaznowska-Filipek
śpiew i głos żeński na żywo: Aleksandra Skorupa
zakonnice (video): Dominika Zielińska, Aleksandra Sroka,
Katarzyna Gazdowicz
matka (video): Zina Zagner
wariat: Maciej Dmochowski
 
"Wariaci" to niezwykłe widowisko teatralne, które przenosi widzów w fascynujący świat twórczości Witkacego. Spektakl, wyreżyserowany przez Aleksandrę Skorupę to monodram, którego głównym performerem jest Maciej Dmochowski, wcielający się w postać artysty, odkrywając przed publicznością najbardziej intymne zakamarki własnej duszy.
Całość spektaklu przenika niezwykła muzyka na żywo autorstwa Grzegorza Kaźmierskiego, współtworząca atmosferę i pogłębiającą doznania związane z historią Stanisława Witkiewicza.
Monodram koncentruje się na tematach artystycznych poszukiwań, trudnej miłości, relacji z matką i uczuciu samotności. Maciej Dmochowski, poprzez swoją wyjątkową interpretację, przenosi widzów w wir skomplikowanych myśli, jakie targały wielkim artystą.
Spektakl zdobył zaszczytne Grand Prix na festiwalu Witkacy pod Strzechy. Ponadto, zakwalifikował się do finału festiwalu monodramów Strzała Północy.
"Wariaci" to nie tylko teatralna podróż do wnętrza duszy Witkacego, ale także głęboka refleksja nad naturą sztuki, artysty i ludzkiej egzystencji. To spektakl, który nie tylko bawi i wzrusza, ale również stawia trudne pytania, pozostawiając widzów z myślami na długo po zakończeniu przedstawienia.
Spektakl od 14 lat